In Pre-Tournament News

Klaipėdoje vyksta iki šiol neregėti dalykai – pačiame miesto centre, Teatro aikštėje, yra išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrenginėjama tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis žiūrovams. Viso to priežastis – šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdos miesto širdyje vyksiantis tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras „Amber Cup – Kredito garantas“.

Spaudos konferencija – ant smėlio

Penktadienį įrengtoje tinklinio aikštėje ant smėlio vyko spaudos konferencija, kurios metu plačiau pristatytas turnyras, jo formatas bei papasakota apie būsimas lietuvaičių varžoves.

„Anikė pati nebegali nueiti iki jūros, tad smėlio kopas atgabenome į jos aikštę. Tikiuosi, kad šis paplūdimio turnyras bus išties įsimintinas”, – pristatydamas renginį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. – Net neabejoju, kad išvysite nesuvaidintų emocijų ir patys pasisemsime energijos bei patirsite džiugių akimirkų.“

Jo teigimu, gyvendami Klaipėdoje, turbūt, esame aukščiausių jėgų įpareigoti paplūdimio tinklinio sporto šakai skirti išskirtinį dėmesį.

„Pridėjus ranką prie širdies, labai rimtai svarstyčiau, kad šis pliažo lopinėlis miesto širdyje, Teatro aikštėje, būtų visą vasaros sezoną. Tai tikrai būtų labai gera paskata tiek šios sporto šakos populiarinimui, tiek apskritai priminimui, kad jūra yra visai šalia ir esame uostamiestis. Tikiu, kad šis turnyras taps tradiciniu. Viliuosi, kad šis turnyras yra pasmerktas sėkmei. Džiaugiuosi, kad būtent klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė yra geroji šio turnyro geroji ambasadorė”, – kalbėjo Klaipėdos miesto galva.

I. Dumbauskaitės indėlį, organizauojant šį turnyrą, išskyrė ir Všį „Klaipėdos pliažo tinklinio“ klubo vadovas Andrius Dumbauskas.

„Ji išties padarė milžinišką darbą, kad į Klaipėdą atvažiuotų europinio, pasaulinio lygio komandos. Labai ačiū Klaipėdos miestui, merui Vytautui Grubliauskui, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos sporto renginių organizatoriui Dariui Raišučiui. Be miesto pritarimo ir pagalbos, mes tikrai nebūtume sugebėję padaryti tokio renginio. Dėkingi, kad mumis patikėjo. Tikiuosi, kad viskas bus atlikta gerai ir visi galėsime grožėtis išskirtiniu reginiu“, – sakė A. Dumbauskas.

Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys, pamatęs miesto centre šią tinklinio aikštelę, itin džiaugėsi.

„Sėdžiu aikštėje ir džiaugiasi širdis. Kai būdavau užsienio šalių turnyruose, visada galvodavau, kada Lietuvoje tai atsitiks. Pagaliau išaušo ši diena. Tai yra nerealu. Tai labai naudinga tinklinio plėtrai. Kitų metų planuose yra, kad šis turnyras išaugtų į pasaulio taurės etapą“, – kalbėjo A. Gaidys.

Pasak Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos renginių organizatoriaus Dariaus Raišučio, šio renginio idėja kilo prieš metus per paplūdimio sporto šakų festivalį ir pagaliau ši idėja virto realybe.

„Pradėjome mąstyti, kad reikia keltis į miestą ir sportu sudominti kuo daugiau klaipėdiečių ir miesto svečių. Dėl aikštės įrengimo ir kitų niuansų buvo daug iššūkiu, bet aikštė jau pastatyti, tad žiūrovams belieka ateiti ir pažiūrėti, kaip viskas vyks“, – kalbėjo D. Raišutis.

Norėtų žaisti finale

Tarptautiniame moterų paplūdimio tinklinio turnyre „Amber Cup – Kredito garantas“ iš viso dalyvaus 12 šalių – Izraelio, Austrijos, Ispanijos, Čekijos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Šveicarijos, Rusijos ir Lietuvos atstovės.

Nenuostabu, kad Klaipėdoje vyksiančiame turnyre dalyvaus ir viena labiausiai Lietuvoje žinomų tinklininkių klaipėdietė I. Dumbauskaitė. Ji Lietuvai atstovaus su savo treniruočių partnere Irina Zobina.

„Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame aukšte įrengtoje terasoje, vieno iš Vokietijos miestų rotušės aikštėje. Pagaliau kažkas panašaus vyks ir Klaipėdoje – smėlio tinklinio arena taps Teatro aikštė. Tai kažkas nuostabaus. Pagaliau išsipildys viena iš mano svajonių. Gimtoji Klaipėda mano širdyje užima svarbią vietą“, – neslėpdama teigiamų emocijų sakė viena geriausių Lietuvos tinklininkių I. Dumbauskaitė.

Ji tinklinio pasaulyje yra išties pasižymėjusi – tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempione, taip pat ji yra įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė dalyvė ir nugalėtoja.

„ Tikimės, kad per pasaulį apskries žinia, kad Lietuvos pajūryje tinklinis – mėgstama ir gerbiama sporto šaka, o šio miesto žmonės išties moka žaisti tinklinį. Klaipėda turi tapti paplūdimio tinklinio sostine, juk čia užaugo viena iš Europos lyderių – Ieva Dumbauskaitė“, – neslėpdamas pasididžiavimo sakė V. Grubliauskas.

I. Dumbauskaitė su I. Zobina neslėpė, kad būtų puiku žaisti šio turnyro finale.

„Tai yra žaidimas ir visko gali būti, bet norėtųsi kuo geriau reprezentuoti Lietuvos vardą“, – akcentavo sportininkės.

Prizinis fondas – 5 000 eurų

Iš viso į Teatro aikštę atgabenta devyni sunkvežimiai smėlio.

„Iki penktadienio vakaro bus galutinai įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis žiūrovams. Laukia smagus renginys“, – džiaugėsi vienas iš renginio organizatorių A. Dumbauskas.

Turnyro dalyvės varžysis ne tik dėl nugalėtojų taurės ir garbės, bet ir dėl prizinio fondo – 5000 eurų, kurį įsteigė „Kredito garantas“.

„Toks prizinis fondas atitinka vienos žvaigždutės pasaulio taurės etapo prizinį fondą“, – akcentavo vienas iš varžybų organizatorių Všį „Klaipėdos pliažo tinklinio“ klubo vadovas A. Dumbauskas.

Varžybų sistema

Šeštadienį ir sekmadienį turnyro „Amber Cup – Kredito garantas“ kovos prasidės nuo 10 val. ir tęsis iki vėlyvo vakaro.

Šeštadienį iš viso vyks 12 susitikimų, sekmadienį – 8. Finalas sekmadienį planuojamas – apie 16.30 val.

Pirmąją turnyro dieną vyks grupės kovos, iš kiekvienos grupės į ketvirtfinalius pateks po 2 komandas ir tada bus traukiami burtai. Pirmąsias vietas grupėse iškovojusios komandos susitiks su kitos grupės antrosiomis komandomis.

„Anksčiau buvo svarstyta, kad dalį mačų gali tekti nukelti į paplūdimį, tačiau sudėliojome tvarkaraštį taip, kad visos dvikovos būtų žaidžiamos Teatro aikštėje. Išsiteksime į laiką. Kita vertus, pastarosios dienos žadamos gana vėjuotos, tad paplūdimyje žaisti būtų sudėtinga, o Teatro aikštėje vėją užstos Dramos teatras ir kiti aplinkiniai pastatai. Viskas mums lyg ir idealiai tinka. Pasiruošimas vyksta pagal planą“, – džiaugėsi A. Dumbauskas.

Komandos pagal reitingo taškus suskirstytos į keturis pogrupius po tris. Potencialios turnyro lyderės pirmąją varžybų dieną, šeštadienį nesusitiks, kadangi žais skirtinguose pogrupiuose. Tarp lyderių pagal reitingo taškus yra priskiriamos lietuvės (A pogrupis), suomės (B), ukrainietės (C) ir ispanės (D).

„Yra daug apylygių komandų ir scenarijus gali būti labai įvairus. Pavyzdžiui, gana pajėgi yra Švedijos komanda, tačiau ji pastaruoju metu mažai žaidė tarptautiniuose reitinginiuose turnyruose ir nesusirinko taškų. Manau, kad intrigų bus ir nuo to žiūrovams – tik įdomiau. Pabrėžiu, kad šis renginys visiems žiūrovams yra nemokamas, tad, naudodamasis proga, noriu pakviesti klaipėdiečius ir miesto svečius pasigrožėti aukšto lygio tinklinio kovomis. Geriau vieną kartą išvysti visą tą vaizdą savo akimis iš arti, nei daugybę kartų stebėti per televizijos ekranus“, – pabrėžė A. Dumbauskas.

Turnyro organizatoriai – Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla (LAM) ir VšĮ „Klaipėdos pliažo tinklinio“ klubas.

Daugiau informacijos apie tarptautinį moterų paplūdimio tinklinio turnyrą „Amber Cup – Kredito garantas“, joje dalyvausiančias komandas, jų pasiekimus, susitikimų laiką ir kitą aktualią informaciją galima rasti oficialiame šio turnyro interneto puslapyje:

www.beachvolleyambercup.com. Čia yra sudėliotos ir visos pogrupių dalyvės.

Start typing and press Enter to search